AVATAR (DVD)

3D Blu-Ray filmy
 
Položek:0 ks
Cena zboží:0 Kč
Kliknutím přejdete na stránku s přehledem obsahu Vašeho košíku.

Sledujte AKCE a UŠETŘETE!

Jako první se dozvíte o akčních cenách a slevách, které pro vás připravujeme.
Přihlásit se k odběru novinek e-mailem

Facebook

Najdete nás na Google +

Rychlé kontakty
+420 775 590 770
(Po-Pá: 9.00-19.00)
info@filmarena.cz
 

Akceptujeme tyto druhy platebních karet:

Visa Visa Electron

MasterCard Maestro

Jsme držiteli certifikátu:

AVATAR (DVD)

Název titulu:AVATAR
Originál:AVATAR (USA / Velká Británie, 2009)
Katalogové č.:1006537
Formát:DVD
Kategorie:Akční filmy, Dobrodružné filmy, Sci-fi filmy, Thrillery
V prodeji od:30. 4. 2010
Dostupnost:do 5 dnů  Kdy zboží dostanu?
 
Cena:199 Kč (7,84 €)
(včetně DPH 21%)
Zvuk:
  • Dolby Digital 5.1 anglicky  Dolby Digital
  • Dolby Digital 5.1 česky  Dolby Digital
  • Dolby Digital 5.1 slovensky  Dolby Digital
Titulky:anglické, české, chorvatské, portugalské, slovenské, slovinské
Délka:162 minut
Hrají:Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel Moore, Wes Studi, a další >
Režie:James Cameron
Sdílení:
Hlídací pes:hlídací pes

AVATAR (DVD)

Zdráhavý hrdina. Epická cesta. Volba mezi životem, který nechal za sebou, a neuvěřitelným novým světem, který se naučil nazývat domovem. Připomeňte si film AVATAR od Jamese Camerona – největší dobrodružství současnosti.

“Avatar je nejnáročnější film, jaký jsem kdy natočil.” říká režisér-scénárista James Cameron.

To je prohlášení filmaře, celosvětově proslulého svým skvělým vypravěčstvím – jeho Titanic, Terminátor, Terminátor 2: Den zúčtování, Vetřelci, Pravdivé lži a Propast byly průlomové filmy plné skvělé podívané, působivého povídání, postav a technického kouzlení, které šly ruku v ruce s příběhem a emocemi. “Chtěl jsem natočit známý typ dobrodružství v neznámém prostředí.“ vysvětluje Cameron, “zasadil jsem proto klasický příběh nováčka do cizí země a kultury na vetřelecké planetě. Příběh je svojí stavbou v hrubých rysech klasický, máme ale pro diváky v zásobě spoustu zlomů a zvratů. Snil jsem o natočení takového filmu od dob, kdy jsem jako dítě hltal scifi knížky a komiksy a v hodinách matematiky jsem potají pod učebnicí maloval příšery a vetřelce. Avatar mi umožnil splnit si svůj sen.

Avatar nás zavede do neuvěřitelného světa za hranicemi naší představivosti, kde cizinec ze Země bojuje ze všech sil, aby zachránil svět protivníků, který začal nazývat svým domovem. James Cameron, oscarový režisér filmu Titanic, začal o AVATARU poprvé přemýšlet před 15 lety, v době, kdy ještě neexistovaly prostředky, které by umožnily jeho představy realizovat. Nyní po čtyřech letech natáčení přináší celovečerní hraný film AVATAR, plný nejmodernějších speciálních efektů, jedinečný, zcela pohlcující filmový zážitek, kde se revoluční technologie naprosto rozpustí v emocích hlavních postav a v nevídaně silném příběhu.

Neznámý svět spatříme očima Jakea Sullyho. Tento bývalý mariňák, který ačkoliv je po zranění připoutaný na invalidní vozík, zůstává v srdci nezlomeným bojovníkem. Je najat, aby procestoval světelné roky k planetě Pandora, na které významná společnost těží vzácnou surovinu, jež je klíčová pro vyřešení energetické krize na Zemi. Jelikož ovzduší na Pandoře je toxické, vznikne program Avatar, díky kterému jsou „prvky“ lidského vědomí napojeny na avatar – hybridní, dálkově ovládané tělo, které dokáže ve smrtícím prostředí přežít. Tito avatarové jsou genetickými hybridy lidské DNA smíchané s DNA domorodců Pandory… obyvateli Na’vi.

Znovuzrozený ve svém těle avatara, Jake může zase chodit. Je pověřen infiltrovat se mezi Na´vi, kteří jsou hlavní překážkou v těžbě vzácné rudy. Ale krásná domorodka Neytiri Jakeovi zachrání život a to změní všechno. Jake je zajat Neytiriným klanem. Sérií dobrodružství a zkoušek se naučí být jedním z nich. Jak se jeho vztah se zdráhající se učitelkou Neytiri prohlubuje, Jake se naučí způsob života Na´vi a nakonec mezi nimi nalezne své místo. Brzy se ocitne před velkou zkouškou, když vede Na´vi do velké bitvy, jejíž výsledek rozhodne o osudu celého světa.

Příběh se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kde lidstvo objevilo planetu Alpha Centauri B-4. Pro vědce a astronauty, kteří překonali propast mezi slunci a přistáli na mimozemské půdě známé jako Pandora, se jejich sen stal skutečností. Je to svět tak rozmanitý, plný tvorů a rostlin, které si lidská mysl dokázala stěží představit. Skýtá neuvěřitelná přírodní bohatství a poklady, po kterých lidé vždy toužili. Naneštěstí se atmosféra tohoto měsíce nepodobá té naší a člověk v ní nedokáže přežít. Vědcům se tato překážka podaří odstranit, když vytvoří hybrida lidské a mimozemské DNA, do kterého se dá vložit vědomí člověka. Lidská expanze může začít…

Hlavním hrdinou je paralyzovaný voják Jake Sully (Sam Worthington), který se pomocí vtělení do uměle vytvořeného hybridního těla noří do světa a kultury Na'vi, původních obyvatel Pandory, a dostává se doprostřed konfliktu dvou kultur, které mají naprosto odlišné cíle.

Avatar byl již nominován na Zlaté glóby a to v kategoriích nejlepší film, režie, píseň a hudba.

Co je vlastně Avatar?


Avatar (z anglického přepisu) je (především vizuální) reprezentace uživatele ve virtuální realitě. Touto reprezentací může být trojrozměrný model, dvourozměrný obraz nebo třeba jediný znak — v textových MUDech je to často zavináč.

Avatar v počítačové hře je virtuální postava ovládaná hráčem, který se s avatarem v jistém smyslu slova ztotožňuje a skrze něj jedná ve virtuálním světě. Tento pojem je užíván zejména v online hrách na hrdiny (MUD, MMORPG).

Avatary se ovšem používají i v neherních světech, především pro rozšíření komunikace. Na diskusních fórech (např. na serverech založených na programu phpBB) se pojem avatar používá pro ikonku uživatele, která se objevuje u jeho příspěvků. Programy virtuální reality často obsahují trojrozměrný model, který je avatarem uživatele.

Historie


Termín je odvozen z hinduistického pojmu avatár, znamenajícího pozemské vtělení duchovní bytosti.

V počítačové sféře se jedno z prvních použití pojmu objevuje roku 1985 v počítačové hře Ultima — stát se avatárem bylo cílem Ultimy IV. V pozdějších hrách se již předpokládalo, že avatarem jste. Později byl termín avatar použit ve stolní hře na hrdiny Shadowrun (1989) nebo v online hře Habitat (1987).
V kultuře

Pro rozšíření termínu bylo významné jeho použití v kyberpunkovém románu Neala Stephensona Sníh (v originále Snow Crash, 1992) ve významu virtuální simulace lidského těla ve virtuální realitě Metaverse. Sociální postavení v Metaversu bylo často založeno na kvalitách avatara: detailní avatar znamenal, že uživatel je hacker a programátor, zatímco méně talentovaní si museli kupovat konfekční modely. Stephenson tvrdí, že termín avatár vymyslel nezávisle a až později se dozvěděl, že jak tento termín, tak některé další prvky jeho románu se už objevily ve hře Habitat.

V další kyberpunkové literatuře se termín avatar vyskytuje i ve významu elektronicky zaznamenaného a interpretovaného vědomí konkrétního člověka bez jeho fyzické podoby (tzn. zatímco jeho tělo může být po smrti, jeho avatár je stále schopen komunikovat s ostatními).

Zdroj: Wikipedia.cz

 

 

Recenze AVATAR (DVD)

Nový film Jamese Camerona (Titanic) byl marketingově opečováván ještě více než poslední dobrodružství Batmana. Již po promítnutí 15-timinutové ukázky novinářům jej provázely samé superlativy a klidná sebejistota režiséra. Nemohou ale Avatarovi ublížit vysoká očekávání či pomatené recenze některých novinářů? Pojďme se na to podívat.

                                                                              

Vítejte na planetě Pandora. Lidstvo vyčerpalo veškeré zdroje na Zemi, a proto posílá na Pandoru jednotku vědců a vojáků, aby dobyla ložiska horniny zvané Unobtanium, za kterou se bude platit velkými penězi. Protože však na největším ložisku roste domovský strom domorodých obyvatel Na’vi, vyvine doktorka Augustine (Sigourney Weaver) tvory stvořtené z lidské a „na’viské“ DNA, do kterých mohou lidé přenést své vědomí. Jediným cílem je infiltrace domorodé vesnice a přinucení obyvatel k přestěhování. Plánem B je tvrdý vojenský útok. Do vesnice se souhrou náhod dostane mariňák Jake Sully (čím dál tím zajímavější Sam Worthington), který se však s kmenem Omaticaya a mladou Neytiri (Zoe Saldana) sbližuje více, než by se jeho velení líbilo…

Co se „protivné zelené rétoriky“ týče, vězte, že ve filmu skoro žádná není. Ano, zničili jsme si svou planetu a hodláme ničit další bez ohledu na přírodu. Toť vše. Téma propojení člověka s planetou a přírodou, potažmo energie procházející vším živoucím, je možné najít v několika existujících myšlenkových systémech. Tady opravdu nejde o žádnou eko-agitku! Příběj věru není ničím originálním, využívá motivy a postupy z Matrixu, Pána prstenů, Eragona či Tance s vlky. Milostný příběh je v podstatě Pocahontas v (bledě) modrém. Ale je třeba si uvědomit, že v tomto projektu od začátku bylo prvotním cílem využití nejpokročilejší techniky k vytvoření prostředí a obrazu, nikoli sofistikovaný příběh. Příběh je jednoduchý a slovy ho převyprávíte i se všemi detaily za deset minut. Jenže film má 160 minut a přesto se nebudete nudit ani vteřinu! A v tom je mistrovství Jamese Camerona. Například zasvěcování Jakea do života domorodého kmene či výběr „draka“ opravdu není součástí hlavní dějové linky, nicméně oči od něj stejně neodtrhnete, to mi věřte. Občas se objeví jemný humor a co se milostných scén týče, víme již z Titaniku, že tohle Cameron ovládá s bravurou. Mimochodem Neytiri je jedna z nejvíc sexy ženských postav poslední doby a je úplně jedno, že je celá modrá.

„Motion capture“ technologie konečně došla svého maximálního využití. Její dokonalost vrcholí v závěrečných scénách, kdy vidíme Jakea v lidské podobě a Neytiri v jednom záběru. Oba cítí, vyjadřují své emoce mimikou, dokonale zapadají do prostředí. Diváka pohlceného jejich příběhem ani nenapadne, že jeden z nich v záběru v podstatě není. Kdo si tuto skutečnost uvědomí, (minimálně) uznale kývne hlavou. Další složky filmu jako hudba či dialogy možná nejsou úplně dokonalé (Cameron to se slovy umí naštěstí trochu lépe než George Lucas, viz jméno Na’vi a příslušnost Jakea v námořnictvu - navy), ale nehází filmu klacky pod nohy, neruší diváka a jeho prožitek. Soustředěný výkon všech herců je dokonale podřízen celku, v čemž Avatar připomíná například Sunshine.

 

V čem vlastně spočívá tolikrát zmiňovaná revolučnost Avatara? Všichni si vytváříme své alternativní reality, v představách či ve snech. Náš mozek je však bohužel/dík nedokáže zhmotnit. Steven Spieleberg dokázal zhnotnit své dinosaury v Jurském parku natolik reálně, že diváci se strachy choulili na sedadlech. S lidmi či jim podobnými stvořeními to nebylo tak jednoduché, jak se přesvědčil Robert Zemeckis (Polární expres, Beowulf). Avatar zhmotňuje fantazie svého tvůrce téměř dokonale a bez zjevných upozornění na jejich nereálnost. Ve spojení s třetím rozměrem prolamuje hranici mezi představivostí a realitou. Můžeme se jako diváci jen těšit, co nás v budoucnu čeká, protože možnosti se za předpokladu dostatku financí momentálně zdají být neomezené. V jistém ohledu skutečně vstupujeme do nového filmového světa.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

USA, 2009, 162 min
Režie: James Cameron
Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel Moore, Wes Studi, Laz Alonso, CCH Pounder, Stephen Lang, Dileep Rao, James Pitt, Amy Clover, Peter Mensah, Matt Gerald


Autor: www.marastjakcyp.com

Fotogalerie z recenze AVATAR (DVD)

 

Související produkty

(12x)

AVATAR Ultimátní edice Kolekce (3 DVD)

359 Kč

 

 

AVATAR (Blu-ray)

449 Kč

  (62x)

FAC #110 TERMINÁTOR 2: Den zúčtování FullSlip XL + Lentikulární magnet EDITION #1 Steelbook™ Prodloužená režisérská verze Digitálně restaurovaná verze Limitovaná sběratelská edice - číslovaná (4K Ultra HD + 2 Blu-ray)

1 499 Kč

 

  (70x)

FAC #110 TERMINÁTOR 2: Den zúčtování Double Lentikulární 3D FullSlip XL EDITION #2 3D + 2D Steelbook™ Prodloužená režisérská verze Digitálně restaurovaná verze Limitovaná sběratelská edice - číslovaná (Blu-ray 3D + 2 Blu-ray)

1 299 Kč

 

 
(50x)

BLACK BARONS #1 TERMINÁTOR FULLSLIP Steelbook™ Limitovaná sběratelská edice - číslovaná + DÁREK fólie na SteelBook™ (Blu-ray)

2 999 Kč

  (39x)

FAC #110 TERMINÁTOR 2: Den zúčtování EDITION #3 MANIACS COLLECTOR'S BOX 3D + 2D Steelbook™ Prodloužená režisérská verze Digitálně restaurovaná verze Limitovaná sběratelská edice - číslovaná (4K Ultra HD + Blu-ray 3D + 4 Blu-ray)

3 999 Kč

 

  (62x)

FAC #110 TERMINÁTOR 2: Den zúčtování J-CARD EDITION #5 3D + 2D Steelbook™ Prodloužená verze Digitálně restaurovaná verze Limitovaná sběratelská edice - číslovaná (Blu-ray 3D + 2 Blu-ray)

799 Kč

 

  (35x)

FAC #110 TERMINÁTOR 2: Den zúčtování J-CARD EDITION #4 GLOW IN THE DARK EFFECT Steelbook™ Prodloužená verze Digitálně restaurovaná verze Limitovaná sběratelská edice - číslovaná (4K Ultra HD + 2 Blu-ray)

1 199 Kč